O mnie

Joanna Taczalska dietoterapia

Mam na imię Joanna. Jestem absolwentką Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym, a obecnie słuchaczką akredytowanych przez Izbę Coachingu podyplomowych studiów Coaching i Mentoring na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Cały czas poszerzam swoją wiedze na licznych kursach i szkoleniach, tak aby móc jeszcze efektywniej i jak najbardziej holistycznie podchodzić do moich Podopiecznych.

Moją pasją jest zdrowy styl życia i odżywiania oraz podróże, psychologia i rozwój osobisty. Swoją przygodę z dietetyką rozpoczęłam po długim szukaniu rozwiązania własnych problemów zdrowotnych. Zaczęłam coraz bardziej wnikliwie interesować się jak funkcjonuje ludzki organizm, i co ma na niego największy wpływ. Zrozumienie tego, znalezienie prawdziwej przyczyny problemu i rozwiązanie go, pozwoliło mi zacząć cieszyć się życiem w pełni. W bardzo krótkim czasie przerodziło się to w moją prawdziwą pasję.

Pomogę Ci znów poczuć się dobrze w swoim ciele i ze sobą oraz przeprowadzę przez, czasem trudny, proces zmiany nawyków żywieniowych. Ale nie tylko. Z doświadczenia wiem, że istnieje cały szereg innych elementów, które mają niesamowicie duży wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Dzięki ich poznaniu i wprowadzeniu w swoje życie, znów będziesz mógł poczuć się dobrze w swoim ciele, mieć więcej energii na co dzień, być bardziej radosnym i po prostu czuć się dobrze.

Ciało każdego z nas jest niezwykle inteligentne i mądre. Nauczenie się słuchania go i zrozumienie, co nam chce powiedzieć, to najważniejszy krok do rozwiązania swoich problemów zdrowotnych. Każda choroba lub dolegliwość to informacja, że została zachwiana równowaga i naturalny stan homeostazy organizmu. Zamiast martwić się lub wchodzić w rolę ofiary, warto podziękować swojemu ciału i wesprzeć je w powrocie do zdrowia, podejmując odpowiednie kroki.

Pracę ze swoimi Klientami opieram zarówno na elementach dietetyki klinicznej, dietoterapii, medycyny funkcjonalnej, jak i nauczania zdrowego stylu życia zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychologicznym. Stosując narzędzia coachingowe, wspieram w odnalezieniu mocnych stron, motywacji wewnętrznej i prawidłowego wyznaczania celów. Pomagam w określaniu planu działania, aby ten cel został skutecznie zrealizowany.

Wierzę w to, że w obecnych czasach powrót do natury i życia zgodnie z jej rytmem jest dla nas największą nadzieją. Stworzenie zaś dobrej relacji z samym sobą jest najważniejszym krokiem, aby móc tworzyć dobre relacje z innymi. Jest to prosta droga, aby znów cieszyć się pełnią zdrowia i dobrego samopoczucia.

Moje motto brzmi:

Życie każdego z nas to suma codziennych wyborów. Dokonuj zawsze tych najzdrowszych!

Szkolenia i certyfikaty: