O mnie

Joanna Taczalska dietoterapia

mgr inż. Joanna Taczalska

Jestem absolwentką Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz ukończyłam Coaching i Mentoring na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie i Psychodietetykę. Jestem również Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Cały czas poszerzam swoją wiedzę, biorąc udział w licznych szkoleniach i specjalistycznych kursach z zagadnień dietetyki klinicznej, dietoterapii i medycyny funkcjonalnej, tak aby móc jeszcze efektywniej i w sposób holistyczny pomagać osobom zgłaszającym się do mnie. Dodatkowo tworzę ebooki edukacyjne, foodbooki z przepisami, kursy z zakresu profilaktyki i wspierania zdrowia oraz prowadzę szkolenia stacjonarne. Regularnie piszę też artykuły o zdrowym odżywianiu i stylu życia do gazet m.in. Mój Ogródek, Działowiec. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch cudownych chłopców. Kocham podróże, czytanie książek i dobre jedzenie.

Na codzień w swojej pracy z pacjentami łączę wiedzę akademicką z dietoterapią, która jest naturalną metodą wspierającą powrót do zdrowia w wielu jednostkach chorobowych. Pracę tę opieram na elementach dietetyki klinicznej, medycyny funkcjonalnej, jak i nauczania zdrowego stylu życia, zarówno w aspekcie fizycznym jak i psychologicznym. Do swoich pacjentów podchodzę indywidualnie i w sposób holistyczny. Zawsze szukam przyczyny problemu.

Ciało każdego z nas jest niezwykle inteligentne i mądre. Nauczenie się słuchania go i zrozumienie, co nam chce powiedzieć, to według mnie najważniejszy krok do rozwiązania swoich problemów zdrowotnych. Każda choroba lub dolegliwość to informacja, że została zachwiana równowaga i naturalny stan homeostazy organizmu. Warto podziękować swojemu ciału i wesprzeć je w powrocie do zdrowia, podejmując odpowiednie kroki. Z moją pomocą będzie to łatwiejsze.

Najczęściej współpracuję z osobami borykającymi się z:

  • zaburzeniami gospodarki glukozowo – insulinowej (insulinooporność, hipoglikemia reaktywna, cukrzyca typu 2)
  • chorobami autoimmunizacyjnymi (Hashimoto, celiakia, RZS, AZS)
  • zaburzeniami hormonalnymi (niedoczynność/nadczynność tarczycy, PCOS, endometrioza, czynnościowy zanik miesiączki, niepłodność)
  • zaburzeniami metabolicznymi (nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia)
  • problemami trawiennymi (refluks, IBS, SIBO)
  • innymi niezdiagnozowanymi dolegliwościami jak np. nadmierne wypadanie włosów, problemy z cerą, brak energii, spadki energetyczne po posiłkach, wzdęcia, zaparcia, migreny

Moje motto brzmi:

Życie każdego z nas to suma codziennych wyborów. Dokonuj zawsze tych najzdrowszych!

Szkolenia i certyfikaty: