Jak być chronicznie nieszczęśliwym

Jeśli masz dość czytania artykułów o tym, jak być szczęśliwym, mam dla ciebie coś zupełnie innego. Zapraszam cię do zapoznania się z elementami, dzięki którym będziesz chronicznie nieszczęśliwy. Tak na przekór, aby bardziej zwrócić uwagę na rzeczy, które być może robisz, a które sprawiają że tkwisz w zawieszeniu, czujesz się nieszczęśliwy i nie czerpiesz radości z życia.

Aby by chronicznie nieszczęśliwym:

Nie miej odpowiedniej higieny snu

Wstawaj i kładź się spać codziennie o innych godzinach. Przed samym pójściem spać zerknij koniecznie na ekran telefonu lub komputera (wiesz… światło niebieskie) i zapodaj sobie jakąś negatywną myś. Miel ją w głowie najlepiej do 3 nad ranem. Absolutnie w tym czasie nie medytuj i nie próbuj się wyciszyć! Nie skupiaj się też na niczym pozytywnym.

Nie ograniczaj korzystania z social mediów

Zaraz po przebudzeniu sprawdź koniecznie co słychać na fejsie i insta. Polegaj na dopaminie, którą odpalisz z samego rana, żeby przetrwać dzień. W ciągu dnia sprawdzaj jak najczęściej co robią inni ludzie, włączając osoby z którymi chodziłeś do liceum i nie masz żadnego kontaktu od tamtej pory oraz osoby, które znasz tylko z widzenia a nawet te, których nie lubisz.

Skupiaj się za bardzo na tym, jak jesteś postrzegany przez innych

Najlepiej przeżywaj swoje życie cały czas mając czuwając i zastanawiając się, jak odbierają i widza cię inni. Podejmuj swoje decyzje skupiając się głównie na tym, jak inne osoby to ocenią.

Miej bałagan w domu

Jeśli nie masz ochoty żeby ogarnąć swoje mieszkanie, po prostu tego nie rób! Nie motywuj się żeby posprzątać. Nie ustawiaj czasu przeznaczonego na posprzątanie na swoim telefonie. Pozwól aby zapanował bałagan i chaos. Po prostu nie sprzątaj!

Nie planuj swoich posiłków wcześniej

Nie poświęcaj czasu na zaplanowanie i przygotowywanie własnych posiłków. Zamiast tego wypełnij swoje szafki słodyczami, chipsami i innymi gotowymi, przetworzonymi potrawami. Nie zastanawiaj się jak będziesz się czuł po ich zjedzeniu. Skupiaj się tylko na tym, jak dobrze się czujesz w trakcie ich jedzenia.

Pij dużo kawy

Wypij jej tak dużo, aż poczujesz się rozdrażniony i skołowany.

Kiedy świeci słońce, upewnij się żeby zostać w domu

Najlepiej pozostań wpatrzony w ekran swojego komputera albo telefonu. Słuchaj swojego wewnętrznego głosu, który chce tylko wygody. Nie idź na spacer, do parku, najlepiej unikaj kontaktu z naturą. Nie spotykaj się z ludźmi. Staraj się spędzać jak najwięcej czasu pomiędzy swoim biurkiem, kanapą i łóżkiem.

Zepchnij pod dywan swoje emocje

Jeśli czujesz że potrzebujesz pójść do toalety, nie idź. To samo zrób ze swoimi emocjami. Jeśli zaczynasz czuć smutek, gniew lub zdenerwowanie, nie zwracaj na to uwagi. Przecież nie chcesz czuć się źle? Nie pozwalaj więc swoim emocjom przez ciebie przechodzić. Zamiast tego pokazuj swoje niezadowolenie, obrażaj się na innych, znieczulaj się alkoholem. Obwiniaj i oceniaj siebie. Obwiniaj i oceniaj innych ludzi. Rób wszystko co możesz, aby uniknąć niewygodnych emocji.

Nie ruszaj swojego ciała

A jeśli już je ruszysz, upewnij się żeby skupić się na tym, że robisz to dla wyglądu, a nie dla zdrowia. Nie zmuszaj się do ćwiczeń i ruchu, jeśli nie sprawia ci to przyjemności.

Nie słuchaj swojego gniewu

Jeśli czujesz gniew z powodu czyjegoś zachowania czy tego co ktoś do ciebie powiedział, przekonaj samego siebie, że tak na prawdę nie ma żadnego problemu. Lepiej powiedz sobie, że jesteś zbyt wrażliwy albo nadinterpretujesz całą sytuację.

Rób dużo wymówek dla innych

To pozwoli ci nigdy nie przechodzić przez trudne rozmowy. Nigdy. Przez całe twoje życie. Twoje życie będzie dzięki temu łatwiejsze.

Nie widuj się z przyjaciółmi regularnie

Jeśli czujesz, że nie chce ci się spotkać ze znajomymi, odwołaj to. Może i po spotkaniu z nimi poczujesz się lepiej, ale nie wkładaj żadnego wysiłku żeby coś zorganizować i zostań w domu. Twój komfort powinien być zawsze priorytetem.

Skupiaj się tylko na tym, gdzie chcesz być w przyszłości

Zamiast myśleć o tym, jak fajne masz życie, jak kochającą rodzinę i wspierających przyjaciół, ile udało ci się już osiągnąć, pomyśli ile jeszcze masz do osiągnięcia, ile fajniejszych rzeczy mógłbyś robić z rodziną i przyjaciółmi, ile ciekawych rzeczy wciąż nie robisz.

Bierz wszystko do siebie

Ktoś strąbił cię na ulicy? To pewnie dlatego, że nie podobało mu się to jak wyglądasz, a nie dlatego że cię nie zauważył. Oschły ton wiadomości od przyjaciela? Pewnie myśli że jesteś nudny, a nie że w momencie jej wysyłania był po prostu zajęty. Przecież wszystko kręci się wokół ciebie.